SKRAPIARKA
SMB

Skrapiarka typu SMB to propozycja naszej firmy w segmencie maszyn do wykonywania sprysków przy zastosowaniu emulsji asfaltowych.

OPIS MASZYNY

Innowacyjność Skrapiarki SM B polega na pełnej automatyzacji procesów pracy. Nad kontrolą sprysku czuwa komputer oraz czujniki, zainstalowane w układzie sprysku, dzięki czemu faktyczna dokładność sprysku wynosi ? 2% niezależnie od zmian prędkości skrapiarki. Główny pulpit sterowniczy skrapiarki znajduje się w kabinie kierowcy samochodu. Pracą skrapiarki steruje najnowsza wersja komputera PLC, zintegrowanego z panelem dotykowym LCD oraz drukarką. Dzięki wykorzystaniu dotykowego panelu operatorskiego, komunikującego się w sposób graficzny z operatorem, sterowanie staje się oczywiste i bardzo proste. Po naciśnięciu jednej ikonki na pulpicie załączają się wszystkie obwody i elementy konieczne do poprawnego działania wybranej sekwencji roboczej. Jednocześnie na pulpicie zostają wyświetlone wszystkie załączone elementy sterujące. Zdefiniowane w systemie i wybierane poprzez panel LCD tryby pracy maszyny wykluczają możliwość popełnienia błędu przez operatora.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

O jakości skrapiarki świadczy pompa emulsji, jaką w niej zastosowano. Skrapiarka SM B wyposażona jest w nowoczesną pompę wirową, idealną do tej aplikacji. Pompa wirowa nie rozwarstwia, ani w żaden inny negatywny sposób nie wpływa na zachowanie się emulsji. Dzięki niej uzyskujemy idealne pokrycie spryskiwanej powierzchni. Układ z pompą wirową jest wielokrotnie bardziej odporny na nagłą zmianę wydatku od układu z pompą rotacyjno-wyporową lub zębatą. Budowa pompy wirowej eliminuje problem rozruchu na zimno ? wirnik nie ma kontaktu z obudową, dzięki czemu nie występuje problem sklejania się pompy, jak w przypadku pomp rotacyjnych, co podnosi koszty eksploatacji i późniejszej naprawy maszyny.

Zbiorniki emulsji wykonywane są w wielkościach od 4000 do 14000 litrów o kształcie eliptycznym, ocieplone 100mm wełną mineralną. Pokrycie blachą aluminiową,. W zbiorniku zastosowano dwa niezależne systemy grzewcze: zasadniczy – do pracy z dużą ilością emulsji; oraz dodatkowy ? pozwalający zagrzać resztki emulsji poniżej poziomu zasadniczych rur grzewczych.

Kolektor zależnie od wymogów zamawiającego wyposażony jest w 15 lub 25 sekcji spryskowych, Skrapiarka wyposażamy w kolektory spryskowe o szerokości 3750 mm, 4500mm lub 5000 mm rozsuwane ręcznie lub automatycznie napędem hydraulicznym. Sekcje spryskowe o rozstawie 100mm, 125mm lub 250mm mogą być włączane w dowolnej konfiguracji. Kolektor podnoszony i opuszczany jest siłownikami elektrycznymi lub hydraulicznymi. Umiejscowienie sterowania kolektorem poza kabiną operatora, zgodnie z przepisami bhp, wyklucza przypadkowe opuszczenie go w sposób zagrażający osobom postronnym czy też samej maszynie.

DANE TECHNICZNE

ZBIORNIK EMULSJI ASFALTOWEJ
w poszyciu aluminiowym, stalowy o przekroju owalnym,
izolacja cieplna 10 cm,
elektroniczny czujnik poziomu emulsji z cyfrowym wyświetlaczem
STEROWANIE KOMPUTEROWE
komputer PLC z dotykowym ekranem LCD z kabiny kierowcy
KOLEKTOR SPRYSKOWY
szer. 3750 lub 5000 rozsuwany automatycznie z kabiny kierowcy lub ręcznie
POMPA EMULSJI
wirowa z napędem hydraulicznym
PALNIK
na olej opałowy/napędowy, zasilanie z sieci 230V
POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA EMULSJI
4000 l – 14000 l
MASA W STANIE PRÓŻNYM
3100 – 5650 kg
RODZAJ PODWOZIA
samochód ciężarowy o nośności 12000 – 19600 kg
SZYBKOŚĆ ROBOCZA SKRAPIARKI
2,8 ÷ 10,8 km / godz.
SILNIK DIESLA CHŁODZONY CIECZĄ
Kubota D1105 moc 18,5 kW/24,5 KM
PODNOSZENIE KOLEKTORA SPRYSKOWEGO
siłowniki elektryczne lub hydrauliczne
ZAŁĄCZANIE DYSZ SPRYSKOWYCH
zdalne, elektro-pneumatyczne
ZAŁĄCZANIE ZAWORÓW STERUJĄCYCH
zdalne, elektro-pneumatyczne
LANCA SPRYSKOWA
DRUKARKA

PLIKI DO POBRANIA

MADROG TV

MASZ PYTANIA?

Zostaw dane kontaktowe – skontaktujemy się jak najszybciej.