KOMBAJN DROGOWY
KD3D

KOMBAJN KD3D jest maszyną przeznaczoną do wykonywania powierzchniowych utrwaleń dróg ? jednego z najbardziej efektywnych zabiegów wydłużających czas eksploatacji drogi.

OPIS MASZYNY

Powierzchniowe utrwalenie jest jednym z najbardziej efektywnych zabiegów z całej gamy zabiegów utrzymaniowych, wydłużających czas eksploatacji drogi. Zabieg ten ma na celu odnowę nawierzchni drogowej poprzez jej uszczelnienie oraz znaczącą poprawę jej szorstkości. Utrwalenie powierzchniowe wykonuje się za pomocą emulsji asfaltowych szybkorozpadowych, zwykłych lub modyfikowanych elastomerem oraz grysu kamiennego. W zależności od wymogów inwestorów oraz stanu nawierzchni wykonuje się utrwalenia powierzchniowe pojedyncze lub podwójne w kilku możliwych wariantach.

NAJWIĘKSZA EFEKTYWNOŚĆ

Najważniejszą zaletą kombajnu KD3D jest jego uniwersalność oraz nieporównywalna z innymi maszynami wydajność. Za pomocą kombajnu możemy w sposób niezwykle ekonomiczny, szybki i efektywny wykonać, zarówno powierzchniowe utrwalenie na całej szerokości drogi, jak i na wielu fragmentach dowolnej wielkości. Remontowane powierzchnie mają wówczas kształt prostokątów o szerokości od 0,25 m do 2,5 m i mogą być dowolnej długości.

Kombajn KD3D zabudowany jest na dwuosiowej przyczepie dostosowanej do sprzęgnięcia z samochodem, na którym montowana jest cysterna emulsji. Emulsja asfaltowa z cysterny pobierana jest przez pompę sterowaną z kombajnu i tłoczona jest do dysz kolektora spryskowego. Regulacja wydatku emulsji oraz grysu sterowana jest przez komputer kontrolujący wszystkie parametry procesu rozkładania. Komputer kontroluje parametry drogi maszyny i sprzęga precyzyjnie ilość podawanej emulsji i grysu z prędkością jazdy całego zespołu. Grys znajduje się w zasobniku będącym jednocześnie konstrukcją nośną całej maszyny. Załadunek grysu odbywa się z wywrotki do kosza zasypowego wyposażonego w ślimak nagarniający i dalej przenośnikiem taśmowym do zasobnika.

Maszynę może obsługiwać jeden lub dwóch operatorów i kierowca. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej hydrauliki proporcjonalnej kombajn pracuje z najmniejszym możliwym w danej chwili zapotrzebowaniem mocy. Skutkuje to wyjątkowo ekonomicznym spalaniem, co jest korzystne dla wykonawcy, jak i minimalizuje wpływ całego procesu na środowisko (naturalne).

DANE TECHNICZNE

ŹRÓDŁO ENERGII
Hatz 3L41C – 35,9 kW przy 2300 obr./min.
POJEMNOŚĆ ZASOBNIKA
zbiornik z grysem: 10 m3
SZEROKOŚĆ ROBOCZA
? szerokość: 2,5 m (3 m po zamontowaniu poszerzenia)
? regulacja: co 0,25 m
PRĘDKOŚĆ
? jazda robocza: do 4 km/h
? jazda transportowa: 25 km/h
MASA WŁASNA
7500 kg
WYDATKI
? grys: 5-20 kg/ m2
? emulsja: 0,5-3,2 kg/ m2
POMPA EMULSJI
wirowa, PJMP 65/200
PRZENOŚNIK TAŚMOWY
napędzany hydraulicznie silnikiem wolnobieżnym Danfoss
KOSZ ZASYPOWY
dostosowany do szerokości wywrotki z dwoma ślimakami nagarniającymi grys na taśmę
ŚLIMAK ROZGARNIAJĄCY GRYS W ZASOBNIKU
napęd silnikiem hydraulicznym Danfoss
WAŁ ROZŚCIEŁAJĄCY
?170 mm – napęd silnikiem hydraulicznym Danfoss sterowany bezstopniowo systemem komputerowym
KOMPUTEROWY SYSTEM STEROWANIA
komputer Horner
POMOST OPERATORA
? dwa fotele
? pulpit sterowniczy
DWA ZESTAWY KOŁOWE
z bliźniaczymi kołami jezdnymi
DYSZEL HOLOWNICZY
z regulowaną podporą
TRZY WALCE DOGNIATAJĄCE
dociskane pneumetycznie
UKŁAD PNEUMATYCZNY
? zasilany sprężarką o wyd. 250 l/min.
? ciśnienie max pmax= 0,7 MPa
STEROWANIE ELEMENTAMI HYDRAULIKI
rozdzielacze wielosekcyjne Saurer Danfoss
UKŁAD ELEKTRYCZNY 24V
zasilany z alternatora 1000 W
BELKA SPRYSKOWA
z 20 dyszami szczelinowymi, otwieranymi pneumatycznie parami po dwie sztuki (w wersji 3m ? 24 dysze).

PLIKI DO POBRANIA

MADROG TV

MASZ PYTANIA?

Zostaw dane kontaktowe – skontaktujemy się jak najszybciej.