KOCHER MK4.5

Kocher MK 4.5 to maszyna do przewozu gorącego asfaltu twardolanego oraz produkcji masy asfaltowej „na zimno”.

OPIS MASZYNY

Kocher MK4.5 to kocioł pionowy zaprojektowany do przewozu gotowego asfaltu twardolanego, zwykłego lub modyfikowanego polimerami. Kocher służy również do wytwarzania masy asfaltowej wg określonej receptury. Maszyna dzięki swojej budowie może być zabudowana na przyczepie holowanej lub na ramie samochodu o odpowiedniej nośności.

Jednostką napędową podzespołów kochera MK4.5 jest silnik Diesla Kubota V15 o mocy 24,2 kW, który napędza wysokociśnieniową pompą hydrauliczną. Pompa napędza silnik hydrauliczny o maksymalnym momencie obrotowym 4000 Nm, który przez przekładnię łańcuchową napędza mieszadło o płynnej regulacji obrotów. Mieszadło pionowe z sześcioma ramionami ułożyskowane jest na dwóch łożyskach zamocowane centralnie w zbiorniku. Pompa hydrauliczna zasila również siłowniki hydrauliczne otwierania zasuw wysypu głównego i bocznego.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ WYKONANIA

Użytkownik może wybrać maszynę w dwóch wariantach objętościowych 4,5 m3 lub 3,5 m3 oraz z jednym, dwoma lub trzema oknami wysypowymi. Zbiornik kochera wykonany jest w całości z blachy wysokoodpornej na ścieranie i jest izolowany warstwą materiału izolacyjnego o grubości 50- 70 mm. Dno kotła dodatkowo zabezpieczone jest warstwą blachy żaroodpornej.

W celu ochrony antykorozyjnej płaszcz zewnętrzny zbiornika kotła wykonany został z blachy aluminiowej. MK4.5 jest wyposażony w sterownik HORNER ze standardowo zaprogramowanymi różnymi opcjami pracy maszyny. Użytkownik może zamówić dodatkowy indywidualny program pracy maszyny. Grzanie i podtrzymywanie temperatury materiału realizowane jest poprzez zastosowanie palnika olejowego o maksymalnej mocy 166 kW. Jest on włączony w elektroniczny system sterowania temperaturą mieszaniny. Moc palnika można zmieniać od 60 do 166 KW.

DANE TECHNICZNE

DŁUGOŚĆ
5360 mm (robocza z rozkładaną rynną zsypową)
SZEROKOŚĆ
2380 mm
WYSOKOŚĆ
2165 mm
MASA WŁASNA
4800 kg
POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA
5 m3
WYSOKOŚĆ KOTŁA
1700 mm
WYMIARY OTWORU WSYPOWEGO
– tylnego z rynną odchylną na obrotnicy: 350 x 500 mm
– bocznego z rynną odchylną: 250 x 300 mm
WYMIARY OTWORU ZASYPOWEGO
1200 mm x 800 mm
SILNIK SPALINOWY KUBOTA V15
moc: 24,2 kW
PALNIK
palnik olejowy MSR-DC zasilany prądem stałym 12V
MOC GRZEWCZA
166 kW – olej opałowy/napędowy

PLIKI DO POBRANIA

MADROG TV

MASZ PYTANIA?

Zostaw dane kontaktowe – skontaktujemy się jak najszybciej.