DOCZEPNY ROZSYPYWACZ
GRYSU DRG

Doczepny rozsypywacz grysu przeznaczony jest do rozkładania warstwy grysów oraz innych materiałów sypkich używanych w procesach napraw nawierzchni drogowych.

OPIS MASZYNY

Doczepny rozsypywacz grysu DRG jest przeznaczony do rozkładania warstwy grysów oraz innych materiałów sypkich używanych w procesach napraw nawierzchni drogowych. Najbardziej powszechnym zastosowaniem jest użycie go wraz ze skrapiarką emulsji, stanowi wtedy zespół przeznaczony do wykonywania powierzchniowych utrwaleń dróg. Remontowana powierzchnia w jednym przejściu zespołu może mieć szerokość od 0,25m do 3,75m i być dowolnej długości. Maszyna po odpowiednim skonfigurowaniu może współpracować ze wszystkimi typami skrapiarek emulsji.

KOMPLEKSOWA WYDAJNOŚĆ PRACY

W czasie pracy zespołu rozsypywacz jest połączony zaczepem ze skrapiarką i jest ciągnięty przez nią. Skrapiarka wykonuje sprysk o odpowiednich parametrach, a rozsypywacz posypuje grysem powierzchnię spryskaną uprzednio przez skrapiarkę. Materiał (grys mineralny) podawany jest do rozsypywacza z wywrotki i rozgarniany przenośnikiem ślimakowym, gdzie następnie trafia na ryflowany wał, a z niego przez bramki o szer. 0,25m na drogę, przykrywając warstwę emulsji.

Napęd wału rozsypującego przenoszony jest od koła jezdnego, przez zespół przekładni łańcuchowych i sprzęgło elektro magnetyczne. Przekładnia łańcuchowa pozwala uzyskać obroty wału równorzędne z ruchem rozsypywacza, a sprzęgło służy do rozłączenia napędu w czasie manewrów i przejazdów kiedy nie chcemy rozsypywać grysu Aktualną szerokość układania ustala operator, mogący pracować na jednym z dwóch podestów umieszczonych na dwóch przeciwległych krańcach maszyny. Wszystkie funkcje robocze rozsypywacza obsługiwane są z przenośnego pulpitu.

DANE TECHNICZNE

SZEROKOŚĆ ROBOCZA
od 250 do 3750 mm
REGULACJA SZEROKOŚCI ROZSYPU
skokowo co 250 mm
WYDAJNOŚĆ
max 125 t/h
STEROWANIE
ręcznie, elektro-pneumatyczne
NAPĘD
od koła jezdnego
MASA
2.215 kg
POJEMNOŚĆ SKRZYNKI ŁADUNKOWEJ
2,3 m3
DŁUGOŚĆ
3750 mm
KOŁO JEZDNE
gumowe, pneumatyczne
Zasilanie (pneumatyczne, hydrauliczne, elektryczne)
od skrapiarki

PLIKI DO POBRANIA

MADROG TV

MASZ PYTANIA?

Zostaw dane kontaktowe – skontaktujemy się jak najszybciej.